Teklif Takip Programı

Online Teklif Takip Programı

Teklif Programı ile tekliflerinizi hızlı ve kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Teklif gönderilecek potansiyel veya cari müşterilerinizin kaydını sisteme girdikten sonra teklif edilecek ürün yada hizmet kartlarınızı oluşturarak teklif kaydını yapabilirsiniz. Teklif ekranında teklifi hazırlayan, teklif gönderilen müşteri yetkilisi bilgileri girildikten sonra otomatik teklif numarası ve teklif geçerlilik tarihi bilgileri girilebilmektedir. Ardından teklifi word,pdf, excel olarak antetli kağıdınıza bastırabilirsiniz. Son olarak outlook entegrasyonu ile teklifinizi müşterinize mail gönderebilirsiniz.

Teklif Programı içinde iki farklı şekilde müşteri tanımlayabilirsiniz. Aday müşteri ve cari müşteri kartlarınızı oluşturarak müşterilerinize teklif gönderimi yapabilirsiniz.

Teklif edeceğiniz ürün listesini stok kartlarından oluşturabilirsiniz. Ürüne ait döküman, teknik özellik, grup kodu ve resim ekleyerek teklifte teklif formu üzerine bastırabilirsiniz.

Teklif göndereceğiniz müşteri ve teklif edeceğiniz ürünleri kayıt altına aldıktan sonra önceden hazırlanmış teklif şablonunuza otomatik olarak teklifi word, pdf ve excel olarak yazdırabilirsiniz.

Teklif Programı ile satış temsilcilerinize tutar ve ürün bazında hedef verebilirsiniz. Verilen teklifler üzerinden alınan raporlama ile verilen hedeflerin gerçekleşme oranını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Teklif hazırlama öncesi ve sonrasında müşteri ile yapılan görüşmeleri aktivite olarak kayıt altına alabilirsiniz. Yapılan aktivite otomatik olarak teklife ilişkilendirilerek teklif ile ilgili görüşme yapılıp yapılmadığı raporlanabilmektedir.

Teklif formları firmanızın antetli formlarına göre dizayn edilebilmektedir. Dizayn edilen formlar farklı içerik ve görünümde şekillendirilebilmektedir. Teknik detaylı, ingilizce, proforma, hizmet şeklinde farklı kategorilere göre dizayn yapılabilmektedir.

Verilen teklifler teklif takip ekranından takip edilebilmektedir. Ayrıca teklif gönderimi sonrasında teklifleri açık, kaybedilen, kazanılan, rakip sattı şeklinde kategorilere ayırarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.

Teklif hazırlanıp form basıldıktan sonra hazırlanan teklif döküman yönetimi altına otomatik kayıt edilmektedir. Ayrıca verilen teklif altına resim, pdf veya proje dosyaları eklenerek kayıt altında tutulabilmektedir.

Özellikle proje tekliflerinde verilen teklif çeşitli nedenler ile değişikliğe uğrayabilmektedir. Yapılan her bir değişiklik revizyon olarak ayrıca kayıt altına alınabilmektedir. Teklif açıldığında daha önce yapılan tüm revizyonlar ve kaç kez revizyona uğradığı raporlanabilmektedir.

Teklif programı outlook ile entegre çalışabilmektedir. Teklif hazırlandıktan sonra tek tuş ile outlook üzerinden teklif gönderimi yapılabilmektedir. Gönderilen mail ayrıca aktivite olarak teklif altına otomatik kayıt edilebilmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz